Aktuality - Sbírka na pomoc Ukrajině pokračuje

Sbírka na pomoc Ukrajině pokračuje

10. 3. 2022

Situace ve válkou postižené Ukrajině se bohužel nezlepšuje. Počet obětí stoupá a lidé, kteří prchají před bezprostředním ohrožením do sousedních zemí, už se počítají na miliony. Jakákoliv pomoc je v této chvíli potřebná. A proto nadále pokračujeme v pomoci Ukrajině!

Obracíme se na všechny, kdo mohou pomoci. Darujte materiální pomoc lidem z Ukrajiny, kteří trpí válkou nebo před konfliktem utíkají.

Vaše dary budeme vybírat každý školní den ráno od 7:40 do 8:00 ve vestibulu školy. Sbírku budeme realizovat, dokud to bude potřeba a nutné. Každý týden pak odvezeme vybranou pomoc do kontaktního centra v Liberci (Kostel na Malém náměstí).

Seznam věcí, které vybíráme pro Ukrajinu:

karimatky, spacáky

teplé zimní oblečení, termoprádlo

batohy (60l +)

potraviny pro dlouhodobé skladování (plech.konzervy, káva, čaj, cukr, těstoviny, sušenky, kroupy, koření, olej, med, koření, sušené ovoce, sušené mléko, kondenzované mléko, čokoláda, müsli)

pitná voda

hygienické potřeby (zubní pasty, zubní kartáčky, vlhčené ubrousky, ručníky, přípravky na holení, holící strojky, šampony, mýdla)

zdravotnické potřeby a pomůcky: antivirotika, léky proti nachlazení, vitamíny, antipedikulózní prostředky (vhodné pro použití v terénu), antiparazitické přípravky, gáza, obvazy, elastické obvazy, hemostatické obvazy, náplasti, leukoplasti s furacilinem, léky proti otravě či průjmu, antibakteriální spreje, dezinfekce, peroxid, jód, novikov, jednorázové pleny, jednorázové sterilní rukavice, kapačkové systémy…

Děkujeme všem za spolupráci a podporu

vedení školy