Aktuality - Lyžařský výcvik 7. tříd

Lyžařský výcvik 7. tříd

4. 3. 2022

Po dvou covidových zimách jsme mohli konečně vyrazit na lyže. Letos jsme se rozhodli zkusit dojezdový kurz. Kurzu se mohli zúčastnit nejen žáci 7.tříd, ale i ti co o něj v minulých letech přišli. Tedy děti z 8. a 9. třídy. Pro velký zájem se nakonec uskutečnily kurzy dva. První kurz byl pro mladší (7. třídy) a druh pro starší (8. a 9. třídy).

7.2. jsme odstartovali naší lyžařskou krasojízdu. Začali jsme na skiareálu Severák. Rozdělili jsme se do skupin podle výkonosti a šli na to. Družstvo začátečníků vedla paní Baštincová, družstvo pokročilých střídavě zlepšovali pan Hanuš a pan Kadlečík, techniku družstva skoro-závodníků pilovala paní Hopová a o snowboardové výtečníky se staral pan Stodola.

Každý den jsme navštívili jiné lyžařské středisko. Ještěd, Javorník, Bedřichov, Tanvaldský špičák. Děti si tak mohli udělat představu o tom jak to kde vypadá a kde se jim to líbí nejvíce. Zkusili jsme si různé techniky jízdy, slalom na čas nebo blbnutí a skákání ve snowparku.

Všichni sjezdaři vytvořili skvělou partu a vedoucí se na ně mohli vždy spolehnout. Sněhové podmínky byli také parádní. K tomu se přidalo i počasí bez deště, vichru a jiných nepříjemností a krásné dva týdny na horách byly hotové.

Na závěr chci všem účastníkům moc poděkovat. Nejen za jejich chování na kurzu, ale taky za to, že nebyli líní někam vyrazit a zažít něco nového.

Lyžím a prknům zdar. M.Stodola