Aktuality - Výzva na pomoc Ukrajině

Výzva na pomoc Ukrajině

28. 2. 2022

Vážení rodiče, žáci a přátelé školy.

Žákovský parlament a vedení školy se obrací na všechny zaměstnance, rodiče, žáky i přátele školy: Darujte materiální pomoc lidem z Ukrajiny, kteří trpí válkou nebo před konfliktem utíkají.

Vaše dary budeme vybírat každé ráno od 7:40 do 8:00 ve vestibulu školy do pátku 4.3. V pátek odvezeme vybranou pomoc do jednoho z kontaktních center v Liberci (Kostel na Malém náměstí, agentura LINTAR Barvířská 115/6).

Naši pomoc koordinujeme s naší bývalou žákyní Ruslanou Goncharuk, která se školou spolupracuje již několik let jako externista při přípravě dětí z Ukrajiny na úspěšnou aklimatizaci ve školním vzdělávání.  Poskytla nám informace o tom, jaká materiální podpora je nyní nejvíc zapotřebí.

Seznam věcí, které vybíráme pro Ukrajinu:

- karimatky, spacáky, přikrývky, polštáře, termodeky, stany

- pláštěnky

- baterie, baterky, svítilny

- termoprádlo

- batohy (60l +)

- potraviny pro dlouhodobé skladování (plech.konzervy, káva, čaj, cukr, těstoviny, sušenky, kroupy, koření, olej, med, koření, sušené ovoce, sušené mléko, kondenzované mléko, čokoláda, müsli)

- pitná voda

- hygienické potřeby (zubní pasty, zubní kartáčky, vlhčené ubrousky, ručníky, přípravky na holení, holící strojky, šampony, mýdla)

- zdravotnické potřeby a pomůcky: antivirotika, léky proti nachlazení, vitamíny, antipedikulózní prostředky (vhodné pro použití v terénu), antiparazitické přípravky, gáza, obvazy, elastické obvazy, hemostatické obvazy, náplasti, leukoplasti s furacilinem, léky proti otravě či průjmu, antibakteriální spreje, dezinfekce, peroxid, jód, novikov, jednorázové pleny, jednorázové sterilní rukavice, kapačkové systémy…

Všechny uvedené věci prosíme nové, nepoužité, popř. vyprané.

Děkujeme všem za spolupráci a podporu

Žákovský parlament a vedení školy