Aktuality - Sledujme školní stopu na olympiádě

Sledujme školní stopu na olympiádě

5. 2. 2022

V čínském Pekingu byly pátečním ceremoniálem 4.2.2022 zahájeny zimní olympijské hry. Naše škola bude mít na hrách jedno přímé zastoupení. Hlavním trenérem mužského hokejového výběru České republiky je bývalý absolvent naší školy FILIP PEŠÁN. Naše hokejové mužstvo vstoupí do bojů olympijského turnaje ve středu 9. února utkáním s Dánskem. V základní skupině poměří naši hráči síly ještě s týmy Ruska a Švýcarska. I když naši hokejisté nepatří k favoritům olympijského turnaje, budeme všechny zápasy českých hokejistů prožívat a držet na dálku pěsti, aby český národní výběr dosáhl co nejvíce vítězství a zaznamenal co nejlepší celkové umístění. A moc přejeme Filipovi, aby jako trenér přidal ke svým dosavadním úspěchům i olympijskou medaili!

Liberec má v Pekingu ještě širší zastoupení. Jedním z trenérů našeho ženského hokejového týmu je Jirka Vozák, dlouholetý kouč libereckých žákovských hokejových týmů. Několik hokejistů jsme v minulosti vídali v dresu libereckých Bílých Tygrů (Roman Will, Radan Lenc, Michal Řepík) a celá řada sportovců eviduje jako svůj domovský klub Duklu Liberec (Ester Ledecká, Kryštof Krýzl, Jan Zabystřan, Michal Novák a další).

Olympiáda začíná! Pojďme fandit našim sportovcům, ať jsou jejich sportovní boje úspěšné!