Aktuality - Předvánoční čas ve 3.A

Předvánoční čas ve 3.A

11. 1. 2022

Vánoční dílny, procházka k vánočnímu stromu na náměstí, tematická výuka, výroba přání pro babičky a dědečky do domova důchodců, pečení cukroví a jako vrchol samotná besídka - tak trávili před Vánocemi čas žáci 3.A. Rozhodně tedy nezaháleli! Vše začalo již příchodem Mikuláše, kdy celý den pracovali ve skupinách, procvičovali nejen znalosti vyjmenovaných slov, slohu, geometrie a matematiky, ale na konci také přednes před třídou, obhajobu své práce a její prezentace. Během předvánočních dnů se prošli místo hodiny tělocviku na náměstí a zpět, kde se potěšili pohledem na svou vánoční ozdobu, kterou jako třída vytvořili a která se dostala téměř až na samotný vrchol vánočního stromu.

Jeden den byl věnován vánočním dílnám, které letos bohužel musely být bez přítomnosti rodičů. Žáci byli velmi tvořiví a plní fantazie, proto si každý dokázal odnést domů  minimálně čtyři výrobky a jednu ozdobnou krabičku pro rodiče. Jiný den zase během matematiky a češtiny připravili recepty, namíchali ingredience, uváleli nepečené kokosové kuličky a s procvičením geometrie také vytvořili ozdobné krabičky, ve kterých ochutnávku donesli domů. Alespoň ti, kteří ji nesnědli už ve škole. Během předvánočních dnů také stačili vyrobit vánoční přání, které ve spolupráci s 2.A, 4.A a 5.A udělaly radost v domově důchodců nejedné babičce nebo dědečkovi. Snad se opatření zmírní a alespoň na jaře je budeme moci navštívit osobně a předvést, co se žáci naučili za tanec a písně. Během vánoční besídky si pak rozdali dárky, zatančili a pro rodiče nazpívali a natočili vánoční přání.

Tento rok čas předvánoční utekl jako voda, žáci byli snaživí a učenliví. Stihli obdarovat nejednoho člena rodiny nebo pedagogického sboru, potěšit i cizí a udělat radost své paní učitelce i paní asistence.

Přeji nejen žákům 3.A, ale i jejich rodinám, ať jsou i v novém roce tak pilní a šikovní, a také zejména zdraví a veselí.

Miloslava Kašťáková, třídní učitelka 3.A