Aktuality - Testování 22. listopadu a následné týdny

Testování 22. listopadu a následné týdny

21. 11. 2021

Na základě mimořádného opatření vlády ČR proběhne v pondělí 22. listopadu 2021 (a pak následující pondělky až do odvolání) povinné testování žáků na onemocnění COVID-19. Testování se bude realizovat prostřednictvím antigenních testů (testy SEJOY) vždy první vyučovací hodinu. Žáci, kteří nebudou ve škole v době testování přítomni, absolvují testování ihned po následném příchodu do školy.

Vzhledem k aktuální situaci a šíření nemoci ve škole se testování zúčastní všichni zaměstnanci školy, včetně očkovaných i těch, kteří prodělali covid v nedávné době. Vedení školy doporučuje i očkovaným žákům, aby se připojili k plošnému  testování. Je zřejmé, že názory hygieniků, že řádně očkovaný je před nákazou chráněn, nebere samotný virus příliš vážně.

Plošná analýza nám pomůže předejít dalšímu nekontrolovanému šíření nemoci a pomůže organizačně zajistit výuku a další služby školy.

Děkujeme všem žákům a jejich rodičům za pochopení a spolupráci

Radek Hanuš, ředitel školy