Aktuality - První školní den

První školní den

11. 9. 2021

Letní prázdniny utekly v neuvěřitelně rychlém tempu. Ve středu 1. září se žáci vrátili po letní přestávce do školy. Návrat k vyučování se sice neobešel bez komplikací v podobě mimořádných opatření, ale děti si slavnostní náladu prvního školního nenechaly zkazit. Všichni ještě máme v živé paměti výrazná a nepříjemná opatření, která ovládala školu a vyučování v uplynulém školním roce. Fakt, že musíme nosit roušky ve společných prostorách školy a musíme se podrobit trojímu testování na začátku školního roku, spíše bereme jako nejmenší možné zlo, kterému se nevyhneme.

Největší zážitek přinesl první školní den našim nejmenším kamarádům – prvňáčkům. Nejmladší žáci čekali už brzy ráno před školou ve společnosti svých rodičů. U vchodu do budovy školy je přivítal roztomilý maskot Bílých Tygrů a žáci devátých tříd.  Ve třídě si prvňáčci našli místo v lavici, seznámili se s novými kamarády ze třídy a zanedlouho již nejmladší žáky a jejich rodiče přivítaly třídní učitelky a vychovatelky školní družiny.

Mimořádnost prvního školního dne podtrhla i příjemná návštěva. Prvňáčky přišla do třídy pozdravit delegace hokejového klubu Bílí Tygři Liberec. Do školy se tak po letech vrátili dva bývalí žáci školy a současné hvězdy extraligového hokejového týmu Honza Ordoš a Jakub Rychlovský. Oba prvňáčkům popřáli úspěšný první školní rok a mnoho krásných zážitků. Honza Ordoš pak prostřednictvím školního rozhlasu oslovil všechny žáky a zaměstnance školy a jménem hokejového týmu a klubu popřál žákům a učitelům příjemný školní rok bez výraznějších omezení. Při jeho slovech jsme všichni cítili, jak hluboký význam jeho slova mají, a všechny nás spojuje přání, aby se jeho slova vyplnila.

Děkujeme žákům a rodičům, že respektují opatření, která škola musela přijmout v souladu s pokyny určujících státních orgánů. Přejeme žákům a rodičům, aby nám právě startující školní rok umožnil věnovat se školní práci a učení a nekomplikovala jej omezení ani další překážky.

Radek Hanuš, ředitel školy