Aktuality - Hejbni kostrou!

Hejbni kostrou!

26. 3. 2021

Už šestý měsíc trvá v Česku nouzový stav. Mimořádná opatření nás uzavřela doma. Většinu času trávíme na židli u počítače, těla nám leniví a svaly ochabují. A protože bez závažných důvodů nesmíme opouštět liberecký okres, připravili jsme pro vás tipy na výlety v Liberci a blízkém okolí. Pojďme se zvednout od počítačů a začněme se zase hýbat.

Rozhodli jsme se spustit nový školní projekt „Hejbni kostrou!“, který přináší inspiraci pro zajímavé toulky po Liberci a jeho okolí. Zapojit se do něho mohou žáci školy, rodiče, příbuzní, kamarádi… Účast v něm je naprosto dobrovolná. Nabízíme zajímavé trasy v Liberci a okolí, které zvládnou i malé děti, nesportovci či babička s dědečkem. Zároveň jsme se snažili najít pohodové trasy pro rodiny, kde se můžete pobavit a cestou plnit zajímavé úkoly.

Bližší informace najdete v google-clasroom (odkaz), kam se dostanou žáci naší školy přes odkaz nebo v prostoru virtuálních učeben, kde se pohybují při distanční výuce. Starší žáci classroom velice dobře znají. Mladší děti zjistí, že orientace v google-classroom (GC) je velice jednoduchá. Nebo jim pomohou rodiče či sourozenci.

V google-classroom pojmenovaném „Hejbni kostrou!“ jsme připravili vycházkové trasy. Další nové trasy budeme postupně přidávat. Ke každé trase je připraven pracovní list s mapou a jednoduchými úkoly. Pokud se rozhodnete absolvovat nějakou cestu a splnit úkol, nahrajte jej na GC  (ostatně, tak jako jste již zvyklí z klasických předmětů). Pokud si chcete jen trasu projít, ale nechcete se zapojit do úkolů, nic se neděje, nic na GC neodevzdávejte. Jen si užijte příjemnou zábavu.

Pracovní list ke každé vycházce si můžete vytisknout nebo vyzvednout ve vestibulu školy (v pracovní dny v čase 9:00 až 13:00), a nebo si úkoly vypracovat jen na papír, vyfotit a poslat zpět. Na konci školního roku vyhodnotíme a odměníme diplomem a drobnou odměnou úspěšné účastníky, kteří odešlou na GC vyplněné pracovní listy včetně zadaných úkolů.

V případě dotazů je k dispozici na emailu pí uč. Hana Kotková  (kotkova@zsuskoly.cz)

Tak už neseďme jen doma a „HEJBNI KOSTROU!“

ZŠ U Školy