Aktuality - Úspěch na Nestlé Cupu 22.3.

Úspěch na Nestlé Cupu 22.3.

1. 4. 2010

Po dlouhých letech naše škola vytvořila basketbalový reprezentační tým. Premiérou nově složeného družstva se stal turnaj Nestlé Cup, který pořádala ZŠ Kunratická. Naším hlavním cílem bylo nasbírat zkušenosti do příštích let. Tým byl sestaven ze dvou basketbalistů (Petříček a Slánský), jednoho házenkáře a zbytek týmu tvoří hokejisté. Taktika stanovená trenérem Kadlečíkem byla jednoduchá: "Nechat basketbalisty střílet a zbytek týmu měl pracovat zejména na obraně, případně na uvolňování basketbalistů do střeleckých pozic."

Naši soupeři byly ZŠ Vratislavice, Na Výběžku, Sokolovská a domácí Aloisina Výšina. První tři zápasy jsme vyhráli jednoznačně, v průměru rozdílem dvaceti bodů. Poslední zápas celého dne postavil proti sobě dva dosud neporažené celky. Nás a ZŠ Vratislavice. V poločase jsme vedli 12:8 a vypadalo to, že nás čeká dramatický boj v druhém poločase, ale nakonec jsme slavili senzační vítězství 30:12.

Je třeba přiznat, že největší podíl na našem úspěchu měl náš nejlepší hráč Richard Petříček. Ale poněvadž basketbal je kolektivní hra, musíme poděkovat všem hráčům našeho týmu za odvedený výkon. Teď nás čeká krajské finále a případné další úspěchy pro nás budou příjemným překvapením. Držte nám palce!!!