Aktuality - Informace k žádosti o ošetřovné

Informace k žádosti o ošetřovné

30. 10. 2020

Česká správa sociálního zabezpečení připravila a na svých stránkách zveřejnila zcela nový formulář žádosti.

Rodič už nebude muset kontaktovat školu kvůli potvrzení formuláře. Formulář si rodič vyplní sám. Kromě jiných údajů musí vyplnit název školy a její IČ:

Název školy: Základní škola, Liberec, U Školy 222/6, příspěvková organizace

IČ: 64040402

Na formuláři „Žádost o ošetřovné při péči o dítě za kalendářní měsíc, ve kterém bylo uzavřeno výchovné zařízení (škola) či jeho část“, doplní rodič (kromě prohlášení o uzavření školy) dny, ve kterých pečoval o dítě. Následně předá formulář svému zaměstnavateli, který na žádost o ošetřovné doplní své záznamy.

Formulář a další informace jsou na stránkách ČSSZ ČR: https://www.cssz.cz/web/cz/-/zadat-o-osetrovne-bude-jednodussi-rodicum-staci-vyplnit-jediny-formular