Aktuality - Škola výzvě min.zdravotnictví nevyhoví

Škola výzvě min.zdravotnictví nevyhoví

23. 9. 2020

Vážení rodiče, milí žáci

V úterý 22.9.2020 vyzval nový ministr zdravotnictví Prymula ředitele škol, aby vyhlásili na pátek 25.9. ředitelské volno. Tím vystavil rodiče žáků i zaměstnance škol do dost nepříjemně nejisté situace. Protože vyhlášení ředitelského volna je v kompetenci ředitele školy, může každá škola reagovat na výzvu po svém. Abych rozptýlil nejistotu žáků, rodičů i zaměstnanců, oznamuji, že na naší základní škole ředitelské volno vyhlášeno nebude.

Pro své rozhodnutí mám několik důvodů:

1. Vůči rodičům žáků by vyhlášení ředitelského volna „dva dny dopředu“ bylo nezodpovědné.

2. Nechci podporovat nespravedlnost státu vůči občanům… rodič nemá v případě ředitelského volna nárok na ošetřovné.

3. Nebudu podléhat alibismu politiků. Jestli ministr zdravotnictví nebo vláda chtějí zavřít školy, mají k tomu veškeré pravomoci. Nemusí to nepříjemné restriktivní opatření nechávat na ředitelích škol.

4. Výuka na základních školách od března vytrvale trpí. Už teď se ve škole nedá v rouškách vyučovat v potřebné kvalitě. Jako ředitel školy nemohu za tohoto stavu bez jasného a pádného důvodu ještě dál omezovat vzdělávání žáků.

Naše škola tedy zůstane v pátek žákům otevřená a výuka poběží tak, jak má. Mé rozhodnutí není vedeno snahou vzepřít se navrhovaným opatřením, ale profesionální zodpovědností vůči žákům a rodičům.

Radek Hanuš, ředitel školy