Aktuality - Roušky povinné i při výuce na 2. stupni

Roušky povinné i při výuce na 2. stupni

17. 9. 2020

Vážení žáci a rodiče.

Ministr zdravotnictví ČR dnes, 17.9.2020, oznámil další zpřísnění opatření pro všechny školy v České republice. Od pátku 18.9.2020 rozšířil povinnost používání roušek pro žáky a učitele i na dobu výuky ve třídách. Výjimku zatím udělil žákům a třídám 1. stupně. Počínaje pátkem 18.9. budou tedy muset mít roušku ve škole nasazenu nepřetržitě žáci 6. – 9. tříd a jejich vyučující učitelé. Jedná se o citelný zásah do průběhu a kvality výuky. Při konzumaci svačiny a doplňování tekutin samozřejmě žáci mohou roušku sejmout, ale i přesto bude pobyt pro naše žáky ve škole náročný a zatěžující. Velice limitující bude nařízení pro práci učitelů a jejich výuku. Přesto jsme všichni učitelé připraveni poskytnout našim žákům co nejlepší vzdělávací službu.

Budeme nyní všichni doufat, že se vývoj šíření nákazy zlepší a vláda toto omezení, které staví školní výuku na hranici únosnosti pro žáky i učitele, co nejdříve odvolá.

Děkuji všem za výdrž a trpělivost

Radek Hanuš, ředitel školy