Aktuality - Úprava režimu ve školní jídelně

Úprava režimu ve školní jídelně

2. 9. 2020

Vážení žáci a rodiče.

Se začátkem školního roku jsme upravili odchody jednotlivých tříd na obědy tak, abychom vyhověli požadavkům MŠMT. Do prostoru školní jídelny měli vcházet pouze žáci stejného ročníku, aby nedocházelo k přílišnému rizikovému setkávání žáků. V podmínkách naší školní jídelny se bohužel tento záměr projevil jako nereálný.

Od pátku 4.9. proto měníme režim ve školní jídelně tak, že jednotlivé třídy budou odcházet na oběd v návaznosti na své rozvrhy. Není však v možnostech školy zabránit, aby se nepotkávali žáci z různých tříd a ročníků. Abychom však chránili zdraví žáků v těchto podmínkách v maximální možné míře, budou muset žáci při vstupu do školní jídelny používat roušky.

Zavedení tohoto opatření není pro nás vůbec lehké. Uvědomujeme si, že roušky budou pro žáky při čekání na vydání jídla nepříjemné. Ale představují poměrně účinný prostředek proti šíření jakékoliv kapénkové infekce. V jídelně budou i nadále fungovat vyhrazené sektory pro třídy. Poté, co si žáci donesou jídlo na místo, budou si moci roušku sejmout.

Velice nás mrzí, že musíme zavést toto nepříjemné omezení. V našich podmínkách však nemůžeme aplikovat jiná ochranná opatření pro naše žáky. Prosíme, aby si žáci počínaje pátkem 4.9.2020 do školy připravili potřebné roušky. Našim nejmenším dětem samozřejmě s rouškami pomohou zaměstnanci školy.

Děkujeme za podporu a pochopení

Radek Hanuš, ředitel školy