Aktuality - Informace - UZAVŘENÍ ŠKOLY

Informace - UZAVŘENÍ ŠKOLY

15. 3. 2020

Vážení rodiče, žáci, přátelé školy.

Protože riziko šíření nebezpečného koronaviru v České republice se plynule zvyšuje, vláda ČR přistoupila k dalším opatřením. V současné chvíli jsou všechny základní, střední a vysoké školy uzavřeny. Zároveň byl 12.3.2020 vyhlášen třicetidenní stav nouze. Ačkoliv odpovědná místa nechtějí blíže definovat, jak dlouho budou školy uzavřené, troufnu si odhadnout na základě uvedených skutečností (a v souvislosti s vývojem v okolních zemích), že žáci se do školy nevrátí do velikonoc. Po ukončení jarních prázdnin tak zůstává naše škola do odvolání uzavřena, v provozu nebude ani školní jídelna (o odhlášení obědů dětem se postará škola), školní družina, přerušuje se činnost všech kroužků (poměrná částka z kurzovného se bude rodičům vracet na základě délky trvání uzavření školy), nebude probíhat žádné doučování a další školní akce.

Bližší informace k výuce naleznete v další zprávě.

Rušíme bohužel i tyto plánované školní akce:

- Okresní kolo Pythagoriády (23.3.2020)

- Týden pro mateřské školy (30.3. – 3.4.2020)

- Sběr papíru (2.4.2020)

- Velikonoční dílničky (8.4.2020)

Den otevřených dveří (4.4.2020) rušit nechceme, protože jej využívají rodiče našich budoucích prvňáčků k seznámení se se školou. Bude však upraven program tak, že návštěvníky stručně seznámíme s výukou na naší škole a zodpovíme jejich otázky. Návštěvnímu dni nebudou přítomni žáci školy.

Školu v přírodě 5.B, plánovanou na 20.-24.4.2020, zatím zrušit nechceme. Bližší informace bude rodičům poskytovat průběžně třídní učitelka.

Provozní doba kanceláře bude po dobu uzavření školy upravena takto:

od pondělí do pátku v době od 8:00 do 10:00.

S ohledem na ochranu zaměstnanců školy prosím rodiče, aby v co největší míře ke komunikaci se školou využívali telefon a mail. Osobní návštěvu školy volte v opravdu důležitých záležitostech, které nelze řešit formou „vzdálené“ komunikace.

Radek Hanuš, ředitel školy