Aktuality - Uzavření školy od 16.3.

Uzavření školy od 16.3.

10. 3. 2020

Bezpečnostní rada státu a vláda České republiky rozhodly v rámci opatření proti šíření koronaviru v České republice o přerušení výuky základních, středních, vyšších odborných a vysokých škol. Opatření vstupuje v platnost ve středu 11. března 2020. Od tohoto dne do odvolání zůstanou školy uzavřeny.

Našich žáků a rodičů se toto opatření prakticky dotkne po skončení jarních prázdnin, které aktuálně probíhají. V současné době nikdo neumí a netroufne si odhadnout, jak dlouho toto výjimečné opatření bude trvat. S ohledem na charakter šíření tohoto konkrétního viru lze předpokládat, že škola zůstane uzavřena minimálně do 20.3.2020.

Zavrhli jsme možnost realizovat výuku „distančním způsobem“. Ne všichni rodiče žáků naší školy mají možnost přístupu k internetu, a rovněž lze předpokládat, že mnozí rodiče budou řešit mimořádnou situaci umístěním svých dětí u prarodičů, kde připojení k internetu rovněž nemusí být samozřejmostí. Pracujeme však na tom, abychom rodičům a žákům poskytli informace a dílčí úkoly na dobu výpadku výuky. Zákonní zástupci jednotlivých žáků budou informováni mailem prostřednictvím třídních učitelů nebo vyučujících konkrétních předmětů.

Provoz školní družiny

V souvislosti s opatřeními vlády ČR platí zrušení výuky i pro činnost školní družiny. Družina tedy nebude v provozu do odvolání mimořádných opatření.

Provoz školní jídelny

Školní jídelna nebude rovněž v době přerušení výuky ZŠ v provozu. Stravenky na obědy do školní jídelny není třeba na dobu zrušení výuky odhlašovat. Provedeme hromadné zrušení všech objednávek obědů až do ukončení zrušení výuky.

Sledujeme vývoj opatření proti šíření koronaviru v České republice. Další informace se budeme snažit poskytovat prostřednictvím našich webových stránek. Prosíme rodiče a žáky, aby sledovali aktuální informace o výuce a provozu školy na webu školy.

Děkuji za pochopení. Přeji příjemný průběh jarních prázdnin a co nejméně starostí v souvislosti s aktuálními mimořádnými událostmi v ČR.

Radek Hanuš, ředitel školy