Aktuality - Školní bruslení

Školní bruslení

29. 2. 2020

Zima má letos velice zvláštní podobu. Lyžování, sáňkování, bobování a stavění sněhuláka nám během letošní zimy v Liberci bohužel zatím zůstalo odepřeno. I proto jsme se těšili, že si společně užijeme jednu ze zimních radovánek, natruc blátivé zimě. Ve středu 5. února se sešlo navečer ve Svijanské aréně asi 100 žáků, rodičů a zaměstnanců školy. Většina si obula brusle a nadšeně kroužila po ledové ploše. Na ledu se tak proháněli mladí hokejisté. Krasobruslařky si vyzkoušely pár synchronizovaných koleček. A méně zdatní bruslaři byli rádi, když se při bruslení mohli opřít o své rodiče nebo kamarády. Na tradiční pololetní ledovou zábavu se přišla podívat i početná skupina loňských absolventů školy. Většina z nich si brusle nepřinesla, protože si chtěli popovídat se svými bývalými učiteli a kamarády. Pohodovou atmosféru podpořil horký čaj, který odpoledne ve školní kuchyni připravily školní kuchařky, a který do kelímků nalívala usměvavá paní zástupkyně. Bruslení skončilo až v sedm hodin večer. Nejmladší žáci tak zřejmě obětovali i večerníček. Ale společná zábava na bruslích byla opět příjemnou oslavou ukončení prvního pololetí školního roku.

Děkujeme zaměstnancům Sportparku Liberec a partnerskému hokejovému oddílu Bílí Tygři Liberec, že nám umožnili a pomohli uspořádat tradiční pololetní bruslení. Za bdělý lékařský dohled míří dík panu učiteli Papasovi. Za hřejivé občerstvení jsme vděční našim kuchařkám a paní zástupkyni. A děkujeme rovněž žákům 9.A, Karolíně, Kristýně a Matějovi za příjemnou hudbu, kterou nám vytrvale pouštěli z reproduktorů po celou dobu bruslení.

Přeji všem šťastný vstup do druhého pololetí

Radek Hanuš, ředitel školy