Aktuality - Vánoční jarmark 4.A

Vánoční jarmark 4.A

7. 12. 2019

25. listopadu proběhlo finále projektu Abeceda peněz v hlavní budově České spořitelny. Děti si v rámci tohoto projektu mohly vyzkoušet, jak funguje firma. Musely si zvolit vedení firmy, zaměstnance, název (Hračky pro všechny s.r.o.) a rozmyslet si, co budou chtít vyrábět a prodávat. Na tuto akci jim byla Českou spořitelnou poskytnuta bezúročná půjčka ve výši 3000 Kč na materiál a provoz firmy.

Děti ve škole do projektu vyrobily značné množství výrobků s vánoční tématikou, které 25. 11. nabízely zákazníkům v historických prostorech budovy České spořitelny ve Felberově ulici v Liberci. Na prodej měly vymezené místo a čas (cca 3hodiny). Připravené byly tři stánky, kde si děti vystavily své výrobky, ocenily si je a samy prodávaly. Součástí prodeje byla i reklama – děti se snažily pomocí plakátů a letáčků o upozornění na blížící se akci.  V samotný den také chodily po ulici a zvaly kolemjdoucí na Jarmark.

Velké poděkování patří rodičům žáků za velikou pomoc a trpělivost během akce, za upečení výtečných zákusků a cukroví, které také značně pomohly s navýšením celkového výdělku. Děkujeme rovněž řediteli školy za vytištění letáků, pomoc s umístěním na vybraná místa a zaměstnancům školy za pomoc s některými výrobky a i jejich trpělivost.

Prodej byl úspěšný. Nejen, že si děti tento den užily, ale podařilo se jim splatit bezúročný úvěr v celkové výší a ještě si navíc něco přidat do třídního fondu.

Monika Holmanová, třídní učitelka 4.A

Více informací naleznete zde

Seznam aktualit

Základní škola Liberec
U školy 222/6
„Sportem ke zdraví, školou k vědění a poznání”