Aktuality - Beseda s cestovateli

Beseda s cestovateli

7. 12. 2019

15. listopadu. v pátek navštívil naši školu cestovatelský pár, manželé Špillarovi. Jedná se o cestovatele v pravém slova smyslu. Jejich cílem bývá najít zajímavé přírodní skvosty, poznávat lidi, jejich kulturu a zvyky, a o své zážitky se podělit s ostatními. Vyšla jim řada publikací, ať už se jedná přímo o knihy, či svazky fotografií. Pozvali jsme je s tím, že bychom se rádi dozvěděli něco nového o Austrálii, kterou jsme již probrali, a rádi bychom si rozšířili obzory. Pan Špillar vyprávěl velice poutavě, a i když jsme jim nemohli nabídnout optimální podmínky v podobě zatemněné místnosti, myslím si, že se celá projekce vydařila. Domnívám se, že právě takoví cestovatelé, kteří nehledají na svých cestách komfort a stopy civilizace, jsou pro naše žáky přínosem. Proto doufám, že se domluvíme i na dalších projekcích. Těšíme se.

Daniel Kadlečík, učitel zeměpisu