Aktuality - LASKAVCI ve školní družině

LASKAVCI ve školní družině

7. 12. 2019

V listopadu se několik oddělení školní družiny zapojilo do 3.ročníku happeningu #jsem laskavec, nad kterým má záštitu Nadace Karla Janečka. Nejdříve jsme si všichni o dobrých skutcích dlouho povídali a ve středu 13. listopadu, na Světový den laskavosti, jsme se do jejich konání s velkým nadšením pustili.

Všechna oddělení školní družiny na malé budově hned po obědě vyrazila na úklid okolí školy. Vyzbrojeni ochrannými rukavicemi a několika pytli jsme zvládli posbírat odpadky za plotem školní zahrady, v okolí malé budovy, na chodníku k velké budově i na parkovišti a za plotem zahrady velké budovy. Děti uklízely opravdu svědomitě, navíc nám k práci nádherně svítilo sluníčko, tak jsme se do družiny vrátili spokojení a s pocitem, že jsme udělali opravdu dobrý skutek.

Paní vychovatelka Jitka Gřešulová s většími dětmi už s předstihem vyrobila narozeninová přání pro Centrum Amelie a ve středu večer jsme je předali. Nadace Karla Janečka nám zaslala krásný diplom a my jsme rádi, že účastí v této akci jsme také mohli šířit laskavost, které není nikdy dost !!!

Zapojilo se více než 600 týmů z celé republiky, celkem 17 400 dětí.

Za všechny zúčastněné V.Vozková