Aktuality - GIVING TUESDAY 3.12.2019

GIVING TUESDAY 3.12.2019

1. 12. 2019

V rámci celosvětové kampaně k Mezinárodnímu dni dárcovství (Giving Tuesday), který se letos koná v úterý 3.12.2019, se naše škola zapojila do sbírky hraček pro účely Charitativních  obchůdků ADRA.

Giving Tuesday vznikl jako reakce na nákupní šílenství Black Friday a přesycenost nejrůznějšími věcmi v dnešní konzumní společnosti. Projekty mají nejrůznější podoby. V našem případě jde o sbírku hraček. Do sbírky se mohou zapojit všichni žáci a jejich rodiče.

NAŠE HRAČKY MOHOU POMÁHAT

Na začátku adventního období můžeme každý přispět na dobrou věc. Stačí přinést v úterý 3.12. do školy hračku, hru nebo knížku (samozřejmě s vědomím a souhlasem rodičů). Hračky budou ve vestibulu školy přebírat žáci z 6.A a 8.A (kteří se ujali organizace sbírky) spolu se zástupci společnosti ADRA v době mezi 7:30 – 8:00.

Finanční výtěžek z prodeje hraček bude věnován na rozvoj Dobrovolnického centra v Turnově, které se zaměřuje na dobrovolnické programy pro seniory v regionu.

Cílem tohoto projektu je nejen získání prostředků pro charitativní účely. Každý se můžeme přesvědčit, jak snadné je pomáhat, a i malé krůčky mohou přispět k utváření lepšího světa kolem nás.

Děkujeme všem, kteří se k naší sbírce připojí

Radek Hanuš, ředitel školy