Aktuality - Drážďany - online reportáž

Drážďany - online reportáž

25. 11. 2019

V předvánočním čase podnikáme další výpravu do Německa. Naším cílem je populární zábavní park Tropical Islands a předvánoční atmosféra Drážďan. Expedici vedou čtyři učitelé - Jitka Zatloukalová, Libuše Hájková, Libuše Šrámková a Radek Hanuš. Abyste naši výpravu mohli prožívat s námi, dozvíte se aktuální informace prostřednictvím této tradiční "online reportáže".

Na tomto místě se budu snažit poskytovat aktuální informace z naší krátké školní expedice… R.H.

26.11.2019 - 2. den expedice

16:20 ... Jsme v Liberci, za 5 minut přijedeme ke škole.

16:00 ... Minuli jsme Žitavu. Za 20 minut bychom mohli být u školy.

15:15 ... U Weissenbergu sjíždíme z dálnice a míříme do Žitavy. Když vše půjde hladce, přijedeme ke škole asi v 16:15.

14:00 ... U Zwingeru jsme našli náš autobus. Přejíždíme Labe a míříme domů. Vše jde zatím podle plánu. Ke škole nejspíš přijedeme kolem 16:30. Čas příjezdu upřesníme v průběhu cesty.

11:30 ... Prošli jsme historickou částí Drážďan. Prohlédli jsme si barokní chrám Frauenkirche, operu, královský zámek a Zwinger. U Primarku jsme si dali rozchod na nákupy dárků.

9:00 ... Všichni jsme se sešli u snídaně. Každý si vybral, na co má chuť... a užívali jsme si pohodu, že nemusíme u snídaně spěchat. Po snídani si zabalíme věci, tašky a kufry odložíme do autobusu. A vydáme se na pěší prohlídku centra Drážďan za denního světla.

25.11.2019 - 1. den expedice

22:00 ... Výletníci už jsou na pokojích. Přejeme všem doma dobrou noc.

21:30 ... Vrátili jsme se z večerní procházky po Drážďanech. Prošli jsme Prager Strasse a došli jsme na Altmarkt. Náměstí bylo plné stánků připravených na vánoční trhy. Bohužel stánky byly zavřené. Zítra si snad užijeme i atmosféru vánočních trhů. Zvládli jsme večeři způsobem "Co si ulovíš, to máš".

18:30 ... Dorazili jsme k hostelu. Teď se půjdeme ubytovat.

16:45 ... Opustili jsme Tropical Islands. Jsme plní zážitků a přesouváme se autobusem do Drážďan.

15:30 ... Užili jsme si krásné odpoledne v tropické laguně. Vykoupali jsme se, projeli tobogány, propluli divoké amazonské peřeje. Teď už relaxujeme na lehátkách a za chvíli se vrátíme do listopadového počasí.

10:30 ... Jsme na místě. Velikost hangáru, ve kterém je park umístěn, nám vyrazila dech. S pusou dokořán vcházíme do tropů.

9:00 ... Po zastávce na pumpě v Bernsdorfu pokračujeme lužickým venkovem. Snad se do Tropical Islands ještě dnes dostaneme.

7:00 ... Přejíždíme hranice Německa u Žitavy. Za okny autobusu se v šeru probouzí Německo. My jsme vzhůru a čilí. Hlavní téma hovoru se točí kolem toho, co kdo právě "smaží" na mobilu...

6:30 ... Nikdo nezaspal. Nalodění do autobusu proběhlo hladce. Po krátkém hledání pásů a zkoumání jejich funkčnosti odjíždíme od školy. Vyrážíme po R35 směrem k německým hranicím. Potemnělý autobus je plný svítících mobilů...