Aktuality - Drakiáda

Drakiáda

9. 11. 2019

Dne 14. a 15.října jsme si s dětmi ze všech oddělení školní družiny užili plánovanou Drakiádu v areálu Sportparku. Po celé dva dny nám počasí přálo. Bylo slunečno a foukal vítr.

Děti si s velkým nadšením donesly vlastní draky . Těšily se, že z té zacuchané motanice vznikne drak, který bude létat. U většiny se tak stalo. Bylo nutné některým drakům dát trochu více péče, ale o to větší byla radost, když se zadařilo a draci se vznesli. Při pouštění nechyběly ani napínavé chvilky. Několik draků zamotaných do sebe, pár zlomených tyček, a hlavně největší drak odvážlivec, který si letěl svou cestou. To bavilo všechny děti. Bylo vyhlášeno pátraní  a draka hledalo několik dětských detektivů.  Vše dopadlo dobře. Nejlepší detektiv draka našel v areálu Dukly. Byla to paní vychovatelka  Iva. Dalo velkou práci vrátit draky do původního stavu, ale nakonec se zadařilo.

Drakiáda se velmi líbila a to nejen účastníkům, ale i přihlížejícím.

Za všechny děti i vychovatelky Jitka Gřešulová