Aktuality - Postoupili jsme do republikového finále!

Postoupili jsme do republikového finále!

4. 3. 2010

Ve čtvrtek 18.2. se žáci šestého a sedmého ročníku ZŠ U Školy zúčastnili kvalifikace o postup na republikové finále ve florbalu. Tým byl sestaven výhradně z kluků, kteří navštěvují hokejové třídy. V předchozích kolech (okrskové, okresní, krajské) naši reprezentanti vždy jednoznačně zvítězili. Poměrně jasně porazili, jak fotbalové školy, které bývají vždy těžkým soupeřem, tak také školy s rozšířenou výukou florbalu.

Kvalifikace o postup na republikové finále se hrála v Liberci v Tipsport aréně. Náš tým složený z osmi hokejistů 7.B a tří hokejistů z 6.A nepoznal v libereckém kraji ani jednou hořkost porážky a tak jsme byli zvědaví, jak zvládneme vítěze dalších krajů (Královehradecký a Středočeský) . Menší komplikace nám vznikly tím, že v termínu konání kvalifikace byla naše 7.B na lyžařském výcviku v Rokytnici nad Jizerou. Tímto bychom chtěli poděkovat panu Mečířovi, který nám ráno zajistil odvoz z Rokytnice nad Jizerou do Liberce luxusním mikrobusem penzionu Polepšovna.

První zápas jsme nastoupili proti vítězi Královehradeckého kraje ZŠ Náchod – Plhov. Na první pohled soupeř nepůsobil nijak nepříjemně, a proto jsme šli do zápasu s asi až moc zdravým sebevědomím. Naši kluci i přes drobnou nervozitu začali dobře. Náchodské  zatlačili na jejich polovině a téměř je nepouštěli do jakékoliv kombinace. Potom však, jak blesk z čistého nebe, utekl náchodský útočník, prohnal se kolem našeho obránce a neomylně proměnil. Náš tlak pokračoval, ale pořád jsme se nemohli prosadit. Až přišla krásná individuální akce Jirky Babce, který obkroužil branku a z otočky vymetl pavučiny v náchodské brance. O několik minut později však přišel další rychlý protiútok a Náchod opět o jeden gól vedl. I dál jsme tlačili a posledních 5 minut jsme nasadili naší speciální  údernou lajnu. Šance jsme si vypracovali, ale když se neuchytila ani jedna střela (jen Matouš Bělohorský měl asi čtyři “gólovky“), přišla naše první porážka.

Druhý zápas nás čekal šampion středočeského kraje – ZŠ Rudná. Ti v prvním zápase porazili Náchod 4:3 a proto bylo vše stále otevřené. Jakákoliv výhra o dvě branky nás pasovala na vítěze, kteří by postoupili na “republiku.“

První třetinu jsme začali ve velkém stylu – dva rychlé góly a vedení 2:0 nás posouvali dál. I v dalším průběhu (konec první třetiny a začátek druhé třetiny) jsme měli herně výrazně navrch. Dařila se nám kombinace a díky tomu jsme protihráče jasně přehrávali. Soupeř se soustředil na rychlé brejky a bohužel se mu to také vyplatilo. Jejich nejšikovnější hráč se šťastně prosadil přes našeho obránce a blafákem prostřelil Dominika Kysilku - 2:1. To kluky z Rudné povzbudilo, dostali se do zápasu a vyrovnali hru. Zde je třeba vyzdvihnout našeho brankáře – Dominika Kysilku, který pochytal několik vyložených šancí soupeře. Hra byla pro nezaujatého diváka více než líbivá. Hrálo se nahoru dolů a hráči se nebáli ani tvrdších soubojů. Kluci se ovšem fyzickými kontakty nenechali rozhodit a dle mého názoru jim tato hra více vyhovovala. Na začátku třetí třetiny jsme zvýšili na 3:1. Posledních osm minut jsme opět stáhli hru pouze na jednu elitní pětku. Neustále jsme si udržovali 2 – 3 brankové vedení a i když za poslední dvě minuty padly 4 góly, konečné vítězství 6:3 nás poslalo dál. Tento zápas byl krásnou ukázkou bojovného a kombinačního florbalu, kterým můžeme i dál vyhrávat.

Na republikové finále jedeme 18.3.2010 do Uherského Brodu. Za zmínku jistě také stojí, že žádný z hráčů aktivně florbal nehraje a při tělesné výchově se tomuto sportu věnujeme stejně často, jako např. basketbalu, gymnastice, fotbalu nebo třeba skákání přes švihadlo.

Závěrem bychom chtěli všem klukům poděkovat za předvedené výkony.