Aktuality - Gymnastky zahájily druhý rok

Gymnastky zahájily druhý rok

28. 9. 2019

Skupina sportovně talentovaných hokejistů, krasobruslařů a judistů, kterým Základní škola „U Školy“ přizpůsobuje školní vzdělávací program, se rozrostla o další mimořádně nadané sportovce. Svůj druhý školní rok na škole zahájily čtyři gymnastky. Bára, Emily, Kristýna a Vivien přestoupily na školu v září 2018. V prvních měsících se úspěšně aklimatizovaly a velice rychle si ve škole našly kamarády a kamarádky. Žáci a učitelé školy měli příležitost během několika školních akcí vidět umění mladých gymnastek, které tak zároveň získaly početnou základnu fanoušků.

Málokdo si však při pohledu na mrštné a ladné pohyby mladých sportovkyň uvědomí, jaká práce a dřina se za jejich výkonem skrývá. Jejich běžný všední den vypadá takto: V 5.30 vyžene budík děvčata z postele. Po rychlé snídani pospíchají se školní taškou na zastávku. Autobusem, pak tramvají a nakonec pěšky se dostanou k liberecké aréně, kde mají od 7.00 do 9.30 fyzicky náročný trénink. Po tréninku spěchají do školy, kde se usadí do lavic mezi spolužáky a začne školní část dne. Úlevy nemají žádné. Učitelé k nim přistupují stejně jako k ostatním žákům. V 13.30 končí škola a gymnastky mají čas jen na to, aby přeběhly do gymnastické tělocvičny ve Sportparku a ihned se zapojily do tréninku, který trvá do půl páté. V půl šesté dorazí domů, musí dohnat učivo, které zameškaly uvolněním na trénink, splní domácí úkoly. Mezitím stihnou večeři. Na vše je málo času. Své povinnosti si musí perfektně rozvrhnout. V 9 hodin večer už špičková sportovkyně musí jít spát, aby tělo mělo čas se zregenerovat.

Sportovní gymnastky působí při svém vystoupení na diváky dojmem křehkých ladných dívek. K pohybové kráse však patří i tvrdý trénink, cílevědomost, zodpovědnost a pevná vůle. Přejeme našim gymnastkám, aby jim nový školní rok přinesl kromě příjemných školních zážitků i sportovní úspěchy jako odměnu za náročný každodenní program.

Radek Hanuš, ředitel školy