Aktuality - První školní den

První školní den

28. 9. 2019

Tak. A je to tady... Dny příprav a zmatků jsou za námi a my se po pár týdnech příprav a menšího odpočinku chystali přivítat natěšené žáky. No ano. Opravdu natěšené. Všichni se těšili na spolužáky, nové zážitky, na vyprávění z prázdnin a na to, jak se děti změnily a vyrostly.

Hlavně pro prvňáčky je první den opravdu nezapomenutelný a krásný. Všichni dospělci zajisté říkali, co všechno se musí umět a jak důležitý den to je, "Den D". Maminky nachystaly krásné oblečení, vytvořily perfektní účes a ladily další detaily.

Nastalo mnoho očekávání, ale i trocha strachu z nového, z toho, jestli se vše zvládne. Všechnu nervozitu a napětí uklidnila, stejně jako každý rok, návštěva menší smečky Bílých Tygrů. Ano, samotní hráči klubu přišli na slavnostní zahájení školního roku. Dokonce jeden z nich, Marek Zachar, byl žákem naší školy a tak si zavzpomínal, jaké byly jeho začátky.

Nervozita pak ustoupila ještě více, když rodiče a prvňáčky přivítala usměvavá paní učitelka. První hodina všem uběhla jako voda. Pro všechny tak začal nový školní rok, rok plný příprav, rad, povinností a očekávání. Všem, nejen prvňáčkům, ale i dalším žákům a pedagogům, přejeme úspěšný školní rok plný zážitků a úspěchů.

Mgr. Lucie Čechová