Aktuality - Lyžařský výcvik 14.-19.2.

Lyžařský výcvik 14.-19.2.

4. 3. 2010

Poslední den jarních práznin, v neděli 14. února, odjížděli lyžníci a lyžařky na lyžařský výcvik do Rokytnice nad Jizerou. V penzionu Roxana v areálu Studenov jsme našli stejně jako loni příjemné prostředí ubytování, vřelé přijetí majitele penzionu a ... plné talíře dobrot od pana kuchaře, který od loňska své kuchařské umění nezapomněl.

Během následujích dní jsme pilovali své lyžařské a snowboarďácké umění na stráních Studenova. Nováčci na lyžích i prknech už po několika hodinách zdatně sjížděli studenovské sjezdovky a snažili se kopírovat obloučky svých instruktorů. Ve středu jsme se odvážili i na větší sjezdovky v areálu Nové domky pod Lysou horou. Skupinka největších dobrodruhů se pak pokusila najít novou spojovací cestu mezi Lysou horou a areálem ve Studenově na lyžích. Vyzbrojeni byli pouze poznatky z mapy, přesvědčením pana Hanuše ("Ta cesta tady někde musí být!") a odvahou podobnou té, kterou se pyšnil Columbus, když objevoval Ameriku. Se všemi jsme se nakonec šťastně shledali na Roxaně u oběda a pro příští roky víme, že se z Lysé hory lze celkem snadno dostat k penzionu bez sundání lyží...

Krakonoš k nám byl vlídný a přichystal nám téměř ideální počasí na lyžovačku. Jen ve čtvrtek do Rokytnice vyprázdnil svůj vak plný proslulé husté mlhy. Trošku nám to ztížilo naše závěrečné závody ve slalomu, ale soutěž jsme nakonec dokončili. V mlze jsme dohledy pár odpadlíků a když jsme našli i prkno, které Sabině odjelo kamsi do mlhy... a poté, co jsme našli i samotnou Sabinu... jsme se všichni sešli v penzionu u závěrečné diskotéky.

Mnoho štěstí a pěkných zážitků na lyžích či prkně přejí všem "účastníkům zájezdu" instruktoři

Libuška Šrámková, Jiří Bermann, Mirko Stodola a Radek Hanuš

Více informací naleznete zde

Seznam aktualit

Základní škola Liberec
U školy 222/6
„Sportem ke zdraví, školou k vědění a poznání”