Aktuality - Výlet školní družiny do ZOO, 4.10.2008

Výlet školní družiny do ZOO, 4.10.2008

1. 1. 2009

Součástí projektu Den zvířat byla i plánovaná vycházka dětí školní družiny do zoologické zahrady.

Této vycházce předcházelo celotýdenní povídání o zvířatech, kreslení zvířat, omalovánky, básničky, písničky o zvířátkách….

Na sobotní vycházku bylo přihlášeno 22 dětí, jedno dítě se nedostavilo. Všichni jsme se sešli v 9,00 hodin před radnicí, rozloučili se s rodiči a vydali jsme se přes Šaldovo náměstí, ulici 5. května a Masarykovu třídu do zoologické zahrady. Cestou jsme si povídali o podzimu a na Masarykově ulici jsme obdivovali alej listnatých stromů, které podzim tak krásně vybarvil. Zastavili jsme se i u budovy bývalých lázní a u muzea.

Potom jsme se již věnovali jen a jen zvířátkům v naší krásné a v republice nejstarší zoologické zahradě. Počasí nám přálo, a tak byla většina zvířat ve venkovních výbězích. Měli jsme možnost sledovat ošetření zranění slonice Rání, než byla se svou kamarádkou Gaurí vpuštěna do výběhu. Dětem se nejvíce líbily žirafy, slonice, pandy, šimpanzi, lachtani, lvi. bílý tygr a tučňáci. Veliký úspěch měly i kozy v kontaktní zoo, které děti mohly krmit kukuřičnými kuličkami, které jim kupovaly v automatu.

Také v zoologické zahradě se „slavil“ Den zvířat různými akcemi. Všechny děti dostaly píšťalky od rádia Sever za zpěv a hraní na drnkací hudební nástroje. Některé děti měly namalovaný obličej jako zvířátko kosmetickou firmou Oriflame, jiné různé časopisy a propagační materiál od Centra Babylon.

Čas nám rychle utekl a my jsme měli co dělat, abychom stihli dojít ve 13,00 hodin před radnici, kde již na děti čekali rodiče. Popřáli jsme si hezký zbytek víkendu a rozešli jsme se domů. Na vycházce s námi byla i jedna z maminek, paní Šnajdrová.

Vychovatelky

J. Pluhařová