Aktuality - Zakončení školního roku

Zakončení školního roku

6. 7. 2019

Ve čtvrtek 27. června se sešli všichni žáci a učitelé školy ve školní tělocvičně, aby společně oslavili končící školní rok. Součástí programu byla vystoupení našich žáků. Milan Kostelenec zahrál na housle dvě fantastické skladby. Hanička Burianová zatančila se svým partnerem Markem sérii latinsko-amerických tanců. Gymnastky Kristýna Bucková, Bára Fleischhansová, Emily Hrabáková a Viv Doležalová předvedly skvělou gymnastickou sestavu. 

S končícím školním rokem byla udělována mimořádná ocenění. Za asistence představitelů hokejového klubu Bílí Tygři Liberec byli vyhlášeni nejlepší žáci z jednotlivých ročníků. Ocenění jim předával aktuální útočník extraligového hokejového týmu a bývalý žák školy MICHAL BULÍŘ! Oblíbený liberecký útočník se přiznal, že rád vzpomíná na učitele a chvíle strávené v naší škole. Následně pak dekoroval členy nejlepšího sportovního týmu školy v letošním školním roce. Stali se jím florbalisté 6.-8. tříd, kteří zvítězili v Poháru AŠSK. Vyhlášeny byly i nejlepší žákyně krasobruslařské tréninkové skupiny.

Mezi prestižní ocenění patří titul nejlepší sportovec školy. Letos si jej vysloužil Matyáš Kratochvíl, člen výběrů školy ve vybíjené, fotbalu a reprezentace na Dobi Cupu. Titul "nejlepší student" letos získala dvojice žákyň ze 7.A. Anežka Bienertová a Jitka Burianová se umístily na 4. místě v soutěži "Moje město Liberec" s prací, jejíž kvalita odpovídala minimálně středoškolské úrovni. Dárky a odměny si odnesli i nejlepší soutěžící z celoroční ekologické soutěže "Recyklohraní". Mimořádné ocenění ředitele školy získala Magda Coufalová z 9.A za vynikající prospěch, dlouhodobě výborné studijní výsledky v náročné kombinaci s přípravou sportovní gymnastiky. Letos se Magdě dokonce podařilo obhájit  juniorský mistrovský titul na přeskoku a získat stříbro na kladině na Mistrovství ČR. Zvláštní překvapení si pro žáky a kolegy přichystali 4 odvážní učitelé. Poprvé v historii naší školy mohli žáci vidět v tělocvičně vystoupení akvabel. Čtyři odvážlivci v modrobílých retro plavkách sklidilo aplaus a žáci žádali i přídavek…

Vyvrcholením programu bylo rozloučení s žáky 9. tříd. Zástupci deváťáků poděkovali svým učitelům a rozloučili se se svými kamarády. Z rukou svých třídních učitelů obdrželi absolventské listy. A ještě než se v euforii rozešli domů, odpálili v tělocvičně konfety a obdarovali všechny učitele, kteří je dovedli jejich školní docházkou až do závěrečného ročníku základní školy. Setkání ve školní tělocvičně bylo ukončeno ve slavnostním a veselém duchu. I když občas byla vidět slza dojetí.

Přejeme našim deváťákům štěstí a úspěchy v dalším studiu i v osobním životě. Děkujeme našim partnerům, především Sportparku Liberec a Bílým Tygrům, že nám pomohli uspořádat společné ukončení školního roku. Zvláštní dík patří i žákům 8.A a 8.B, na jejichž bedrech ležela především tíha přípravy tělocvičny i závěrečného úklidu.

Radek Hanuš, ředitel školySeznam aktualit

Základní škola Liberec
U školy 222/6
„Sportem ke zdraví, školou k vědění a poznání”