Aktuality - Krajské slavnosti

Krajské slavnosti

29. 6. 2019

V pátek 14.června jsme se v nezvykle malé skupince v počtu 8 dětí + 1 vychovatelky vydali na Krajské slavnosti, s cílem občerstvit se v tom vedru výbornou zmrzlinou. Hned po obědě jsme seběhli na tramvaj, dojeli na Rybníček a po pár krocích jsme byli ve víru slavností !! Bohužel vzápětí jsme zjistili,že zmrzlinář právě odjel, to vedro nezvládal ani zmrzlinový stroj. Ale moc smutní jsme nebyli, rozveselily nás postavičky ze Čtyřlístku a úžasná maminka Štěpána z 1.B, která nám všem koupila nanuky. Pan Berka z televize nás nasměroval do stánku bodypaintingu,kde moc šikovná slečna během chvilky vyčarovala z dětí krásné barevné motýly. Pak jsme se domluvili,že zkusíme vyjet do 17.patra KÚ na vyhlídku na Liberec. Po cestě jsme ještě stihli „podojit krávu“ a vyfotit se se závodníkem Dakaru Michalem Engelem. V 17.patře to bylo něco !! Viděli jsme naši školu, Arénu a některé děti i svoje domovy. Jen kávička v malé kavárničce na vyhlídce pro paní vychovatelku nebyla,taky došly zásoby. Objevili jsme i výtah pater noster a se dvěma odvážlivci jsme si projeli aspoň dvě patra !! Bylo tam tolik zábavy,že jsme značně přetáhli čas plánovaný na minivýlet,ale při úprku zpět na tramvaj a do družiny jsme ještě v rychlosti viděli auta záchranky,hasičů a vodní a potápěčské záchranné služby.

Příští rok si na tyto slavnosti vyčleníme více času,nejlépe celé odpoledne !! Strašně moc jsme toho nestihli vidět a vyzkoušet.

Vlaďka Vozková