Aktuality - Záchranáři družině

Záchranáři družině

8. 6. 2019

V úterý 28. května navštívila školní družinu záchranářka ze Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje a přiblížila dětem, jakým způsobem poskytovat první pomoc. Nejprve se děti učily, jak volat na tísňovou linku 155 a používat aplikaci Záchranka (pokud mají k dispozici „chytrý“ telefon). Dále se dozvěděly, jak postupovat v případě náhlé zástavy oběhu, masivního krvácení, popálenin, zlomenin, bodnutí včelou nebo vosou. Viděly také použití automatizovaného externího defibrilátoru (AED). Děti měly možnost vyzkoušet si nepřímou srdeční masáž na plyšovém medvědovi či figuríně, navzájem si fixovaly ruku do trojcípého šátku a zjistily, jaké teplo je pod izotermickou fólií. Čas se záchranářkou rychle utekl a byl čas se rozloučit. Po policii a hasičích jsme měli možnost seznámit se i s prací záchranářů, tedy třetím článkem IZS (integrovaného záchranného systému).

Vychovatelky Radka, Jitka, Vlaďka