Aktuality - Družina na výstavě Moje tělo

Družina na výstavě Moje tělo

20. 4. 2019

V úterý 9. dubna odpoledne jsme vyrazili na výstavu “Moje tělo”, která je nainstalovaná v libereckém obchodním centru Forum. Autobus nás pohodlně přivezl až před jeho vchod a my se mohli hned těšit na zajímavé exponáty, jelikož jsme kolem jednoho procházeli u vstupu. Na začátku děti čekalo překvapení v podobě dětských lékařských plášťů, aby si mohly připadat jako opravdoví doktoři.

Dvě průvodkyně nás provázely po jednotlivých stanovištích, která zábavně, vesele a přitom velmi erudovaně přibližovala chod našeho těla, funkci jednotlivých orgánů, soustav i mozku. Malí lékaři dokonce “operovali Edu”, který při neodborném zásahu hlasitě naříkal. A naše odborníky to opravdu pobavilo! Nakonec si děti nesly pyšně domů certifikát o absolvování výstavy a výkladu. Cesta zpátky do družiny utekla jako voda.

Výstavu jsme navštívili 4x, vždy se skupinkou 16 dětí.

p.vychovatelka Iva Burdová