Aktuality - Bílí Tygři U16 vyhráli extraligu

Bílí Tygři U16 vyhráli extraligu

19. 4. 2019

V průběhu probíhajících bojů play-off extraligy ledního hokeje potěšila všechny příznivce ledního hokeje, fanoušky Bílých Tygrů a přátele Základní školy, U Školy informace, že tým Bílých Tygrů do 16 let vyhrál play-off extraligy dorostu. Mužstvo složené převážně ze současných žáků školy či starších absolventů skončilo na třetí příčce tabulky po základní části ligy. Kromě sportovních výkonů a výsledků mladého týmu Bílých Tygrů zaujal i mimořádný fair-play čin Bennetha Rossmyho, když odvolal u rozhodčích samostatný nájezd, který nařídili proti soupeři za údajný faul na libereckého hráče. Benyho čin neunikl ani nejvýznamnějším odborníkům českého hokeje.

V play-off mladí Tygři nejdříve vyřadili ve čtvrtfinále pražskou Slavii po urputné bitvě v poměru 2:1 na zápasy. Dalším soupeřem, kterého Tygři museli porazit, bylo Kladno. Rytíře smetli na domácím hřišti 8:4 a v odvetě v Kladně dokázali zvítězit na nájezdy. Mimořádným výkonem proti Kladnu se blýskl především Jakub Hujer, který se v Liberci do kladenské sítě trefil hned čtyřikrát!

Na závěrečný turnaj ve Vítkovicích se probojovaly kromě Tygrů týmy Komety Brno, Hradce Králové a domácí Vítkovice. Vítkovický tým se stal soupeřem Liberce v boji o finále. Po napínavé bitvě se nakonec radovali z postupu do finále po výhře 5:3 liberečtí hokejisté. Ve finále se proti Tygrům postavila brněnská Kometa. Do finálové bitvy dali liberečtí kluci poslední zbytky sil a své velké „tygří srdce“. Výsledkem bylo fantastické skóre 9.3 na výsledkové tabuli po závěrečné siréně. Následovala bouřlivá radost a euforie. Mladí liberečtí Tygři si přivezli úctyhodný pohár pro vítěze dorostenecké extraligy. Pohár a medaile přišli se svými trenéry ukázat kamarádům a spolužákům do školy.

Gratulujeme hráčům Bílých Tygrů U16 k fantastickému úspěchu. Děkujeme za mimořádnou reprezentaci školy i našeho města.

Radek Hanuš, ředitel školy