Aktuality - Vítězství v republikovém finále AŠSK

Vítězství v republikovém finále AŠSK

19. 4. 2019

V letošní florbalové sezoně jsme měli náročný úkol. Navázat na loňské vítězství z Uherského Brodu. Prvními koly v Libereckém kraji jsme prošli bez zaváhání. Postupně jsme zvládli okresní finále, krajské finále a republikovou kvalifikaci. Během všech kol od prvního po kvalifikasci jsme neztratili jediný zápas a vždy jsme vyhráli alespoň o dvě branky. Tím jsme si zajistili právo účasti na republikovém finále.

Letošní finále ve dnech 28.3. a 29.3. pořádala Mladá Boleslav. Našimi soupeři ve skupině byla ZŠ Plzeň 33 a ZŠ Komenského Chodov. První zápas jsme sehráli se ZŠ Plzeň. V tomto zápase jsme se rychle ujali vedení 1:0, ale Plzeň svojí velmi kvalitní hrou zápas otočila a nakonec nás porazila 5:2. V druhém zápase jsme museli porazit Chodov, abychom mohli pokračovat v boji o celkové vítězství. Zápas jsme zvládli a po vítězství 9:1 jsme šli z druhého místa ve skupině do semifinále.

Druhý hrací den jsme zahájili soubojem s vítězem druhé skupiny, Znojmem. Znojmo mělo ve svém družstvu dva nejlepší hráče turnaje. Naši kluci je však svojí bojovností a dravostí dokázali zatlačit. V průběhu zápasu jsme neustále vedli, ale 3 minuty před koncem Znojmo vyrovnalo na 5:5. Tento stav trval ještě 6 vteřin před koncem. Znojemský obránce vyhodil míček. Na půlce Jarda Perez vyhození zachytil a se závěrečnou sirénou nám vystřelil vítězství 6:5. Postup do finále byl doma.

Ve finále nás čekalarepríza z prvního zápasu, Plzeň. Plzeň měla team složený z fyzicky silných a šikovných florbalistů. Stáli jsme před velmi těžkým zápasem, v němž jsme neměli pozici favorita. I tak jsme začali skvěle. Po prvním útoku v první minutě jsme vedli 1:0. To nás nakoplo. Kluci na hřišti nechali úplně vše. Dřeli a neustálým napadáním nedali soupeři šanci na jeho hru. Navršovali jsme naše vedení až na 4:1. V poslední třetině jsme dokonce přežili i přesilovku soupeře 5 na 3. To soupeře srazilo a my jsme si sprintem dokráčeli pro vítězství 5:2.

Obhájili jsme první místo z loňského roku. Zopakovali jsme na poli školního florbalu obrovský úspěch. Porazili jsme školy, jejichž družstva tvořili výhradně florbalisté. Nepřevyšovali jsme soupeře technicky, ale o to víc jsme chtěli vyhrát. Nevypustili jsme nic, žádný míček nebyl ztracený, a proto jsme vyhráli.

Všem klukům děkuji za úžasnou reprezentaci a bezchybný přístup. Stejně tak vedení školy a trenérům za celoroční podporu. Některé z kluků čeká příští rok možnost zaútočit na zlatý hatrick. Tak uvidíme.