Aktuality - Zpívání v nemocnici

Zpívání v nemocnici

19. 4. 2019

V úterý 26.března jsme ve spolupráci se Spolkem Amelie v rámci akce Tulipánový měsíc navštívili Krajskou nemocnici Liberec a svým programem potěšili pacienty a zaměstnance onkologického oddělení. Paní vychovatelka Radka Odvárková nacvičila s několika dětmi dvě scénky a paní učitelka Mgr.Martina Plodková se svým pěveckým sborem dvě nádherné písničky a doprovodila zpěv dětí hrou na klávesy. Oproti očekávání a mírným obavám byla atmosféra naprosto úžasná, děti vše zvládly skvěle,pacienti byli milí,usměvaví a natěšení,sestřičky a ostatní personál také.

Připravili jsme si i malé,vlastnoručně vyrobené dárečky pro štěstí a měli jsme jich málo!! Natolik se líbily,že si je přály dostat i zdravotní sestřičky. Vystoupení dětí bylo tak krásné a emotivní,že nakonec všichni dospělí, včetně nás,utírali slzičky.

Jsem moc ráda,že jsme měli příležitost na pár chvil zpříjemnit život těm,kterým osud nebyl příliš nakloněn a potýkají se se závažnou nemocí.

Velký obdiv a pochvala patří všem zúčastněným dětem a velké díky za pomoc paní vychovatelce Radce a paní učitelce Martině. Rovněž i paní profesorce Rašínové,která s námi byla celé odpoledne a natočila videa,pro případné zájemce je mám uložená. Fotky nemáme,nebylo vhodné fotit.

Od Spolku Amelie děti dostaly za odměnu sladký dáreček a družina diplom.

A víte,co je nejvíc nejlepší na světě ?? Po takto vydařené akci obyčejný rohlík,který jsme si všichni koupili po cestě na tramvaj a cpali se s ním během cesty zpět do družiny, spolu s pocitem,že jsme udělali něco pěkného a dobrého.

Moc děkuji všem zúčastněným.

Vlaďka Vozková