Aktuality - Recitační soutěž

Recitační soutěž

30. 3. 2019

V měsíci únoru se na naší škole na 1. stupni konal již 2. ročník recitační soutěže. Letos se nám nepřihlásili žádní prvňáčkové, ale do školního kola postoupilo 21 žáků druhých až pátých tříd.

11. února pak proběhlo neveřejné školní kolo, kterého se tito žáci zúčastnili s prezentací jedné básně. Nejčetnějším autorem byl Jiří Žáček, ale vyslechli jsme si krásné básně K. J. Erbena, Jaroslava Seiferta a dalších. Školní porota, složená z třídních učitelů 1. stupně, vybrala k postupu do dalšího kola ze třetí třídy Filipa Švajdu a Lilianu Mráčkovou, ze čtvrté třídy Matyáše Čančíka a z páté třídy Luisu  Vackovou.

Tito žáci reprezentovali školu dne 15. března 2019 v DDM Větrník. Žádný z nich už sice dále nepostoupil, ale svou recitací si určitě neudělali ostudu a účast na této přehlídce za účasti poroty, která dětem předala spoustu potřebných rad z oboru, byla pro ně velikým obohacením.

Jitka Vojčiniaková, zástupkyně ředitele