Aktuality - Den otevřených dveří

25. 3. 2019

V sobotu 23. března se dveře budov základní školy U Školy otevřely dokořán návštěvníkům. Den otevřených dveří využili především rodiče budoucích prvňáčků, kteří v dubnu přijdou k zápisu. Rodiče si prohlédli prostory učeben a školní družiny v „malé škole“ v ulici 28. října a dověděli se podrobnosti o průběhu prvního školního roku a rady, co trénovat s malým předškoláčkem, aby jeho start ve škole byl co nejpříjemnější.

Návštěvníci hlavní budovy školy si prohlédli odborné učebny. V učebně angličtiny byly prezentovány aktivity spojené s výukou cizího jazyka – pravidelné poznávací zájezdy do anglicky mluvících zemí, víkendové zájmové kurzy angličtiny pro žáky. V učebně informatiky si děti mohly zkusit ovládat malé ozoboty. Dospělé pak zaujala 3D tiskárna. V jedné z učeben 1. stupně si hosté vyzkoušeli nejmodernější výukovou technologii ve škole – velkoplošný dotykový displej Prowise, na kterém si malí i velcí s chutí vyzkoušeli různé interaktivní hry.

Pro soutěživé a hravé návštěvníky byla připravena naučně-poznávací detektivní hra „Hádej, kdo jsem…“ Návštěvník tak ve škole potkal Boženu Němcovou č Pythagora. Při stoupání po schodišti musel uhýbat útoku jablkem škodolibého vědce Isaaca Newtona. Žáci 5.A si se svojí učitelkou připravili krátké divadelní představení o opomíjeném českém vynálezci Prokopu Divišovi. Při aktivitách Dne otevřených dveří pomáhala celá řada žáků a bylo zřejmé, že si své role užívali. Ať už to byli Karel Gál alias Prokop Diviš, průvodkyně Luisa Vacková, Lenka Hejkalová a Lenka Peřtová jako asistentky Boženy Němcové, Lukáš Huryta, Lukáš Strnad a Jitka Burianová v rolích Pythagora a jeho žáků, Tereza Urbanová a Kristýna Dušková jako expertky na filmy Václava Vorlíčka nebo Páťa Fouque a Kristýna Casková jako okouzlující hostesky, všichni se svých rolí zhostili s radostí a mimořádným talentem.

Věříme, že každý, kdo si během sobotního dopoledne našel cestu do naší školy, si odnesl nejen potřebné informace o škole a výuce, ale i nevšední zajímavé zážitky, dobrou náladu a pohodu. Děkuji všem učitelům a žákům, kteří se aktivně podíleli na našem Dni otevřených dveří.

Radek Hanuš, ředitel školy