Aktuality - Sobotní kurz angličtiny

Sobotní kurz angličtiny

24. 3. 2019

Sobotní škola aneb dětmi oblíbený intenzivní kurz anglického jazyka

Milovníci a příznivci anglického jazyka se již potřetí tradičně sešli třetí březnovou sobotu ve škole a věřte či ne i v sobotu pilovali a zlepšovali své jazykové umění. Kurz byl jako obvykle  plně obsazen tentokrát dětmi ze šestých ročníků, jehož část se intenzivně připravuje na studijně poznávací zájezd koncem května do Anglie. Kurz byl rozdělen do dvou dopoledních bloků a jednoho odpoledního s přestávkou na chutný oběd v místní restauraci. Během kurzu se účastníci zdokonalili nejen v mluveném projevu, ale i v osvojení si nové slovní zásoby na různá témata. Formou her, křížovek, projektů, pracovních listů, konverzace, diskuze a písničky se od 9 do 14 hodin ponořili do anglofonního světa.

Mezi témata patřil golf, životní prostředí, cestování, anglické fotbalové kluby, anglicky psaná literatura W.Shakespeara, města a velkoměsta. Všichni pracovali s velkým nasazením, a proto jim patří velké poděkování za skvěle odvedenou práci, kterou neminul ani certifikát o účasti, sladká odměna, pracovní portfolio, ale hlavně dobrý pocit z krásně strávené studijní soboty se skvělými spolužáky. Drahocenné zkušenosti uplatní nejen při výuce, ale hlavně při samotném pobytu v zahraničí nejen s námi, ale i s rodiči na dovolených v cizích zemích. Jsem ráda, že o tento kurz je velký zájem a již teď se těším na příští.

Bc. Veronika N. Švarcrová - vedoucí kurzu a učitelka Aj