Aktuality - Projekt 5.A - Podnebné pásy

Projekt 5.A - Podnebné pásy

2. 3. 2019

Cesta kolem světa...

...i takto by bylo možné nazvat třídní projekt žáků pátého ročníku. Po obsáhlé výuce o podnebných pásech se naši „páťáci“ odhodlaně pustili do celotýdenního projektu věnovanému tomuto tématu. A tak v rámci hodin přírodovědy, výtvarné výchovy a pracovních činností vyhledávali a třídili informace a především zpracovávali svá prostorová díla. Jak se jim práce povedla, můžete posoudit sami na fotografiích a na chvíli tak zavítat např. na severní pól nebo do písečné pouště.

Snad vás potěší i dojmy a sebehodnocení žáků samotných.

 

Naučilo nás to pracovat ve skupinách. Najdete tam hory, iglú a jezírko. (Janko T., Lang J., Bělohubý M.)

Bavilo mě psaní, úplně veškerý text jsem psala já a ostatní dělali design. Výsledek se mi dost zalíbil. (Batelková Š.)

Moje skupinka myšlenkami zamířila do tropického pásu, krásně jsme si s tím vyhráli. Nebylo to nejlehčí, ale těžké také ne. Mě to bavilo a doufám, že se vám to bude líbit. (Fleischhansová B.)

U práce s tropickým pásem jsme si užili legraci a používali fantazii. Udělali jsme domorodé domečky a dokonce i savany, pouště a tropické lesy. (Vacková L.)

Jak jsme dokončili ten projekt, hned se mi tam chtělo jet. (Baksalary M.)

Já a moje skupina jsme si vybrali tropický pás. Nejvíc mě bavilo psát zápis. Při dělání projektu jsme se dozvěděli mnoho nových věcí. Byla u toho spousta zábavy s mými kamarády. Doufám, že se vám naše práce líbí, jelikož jsme si s ní dali hodně práce. (Hrabáková E.)

 

Napsala Miluše Kodatová a kolektiv žáků 5.A

Více informací naleznete zde

Seznam aktualit

Základní škola Liberec
U školy 222/6
„Sportem ke zdraví, školou k vědění a poznání”