Aktuality - Ještědská brusle 2019

Ještědská brusle 2019

24. 2. 2019

V sobotu 12.1.2019 se v liberecké Home Credit Aréně odehrál již 41. ročník krasobruslařského závodu „Ještědská brusle“. Soutěže se pochopitelně zúčastnili krasobruslaři libereckého klubu BK Variace Liberec. Mezi nimi figurovalo i osm žákyň (nebo bývalých žákyň) naší školy. A byly skutečně vidět!

V kategorii nejmladší žačky B se představila Angelika Macourková. V konkurenci 24 závodnic obsadila 6. místo a na vítězku ztratila je 4,3 bodu. Nejpočetnější obsazení jsme měli v kategorii nejmladší žačky A. Na ledové ploše bojovaly Valča Horkavá, Mariana Hlaváčková, Nelka Machová a Adélka Vrátná. Nejlepšího umístění dosáhla Mariana Hlaváčková, která svým 5. místem zaostala necelý bod za medailovými pozicemi.

Naše krasobruslařky podporovali z tribuny rodiče, kamarádi i učitelé a další zaměstnanci školy. Velkou radost si užili při soutěži „mladší žačky A“. V čele konečného pořadí jednadvaceti závodnic figurovala Nelka Chudobová. V kouzelném temně rudém kostýmu předvedla jízdu bez větších technických chyb. Zvládla všechny skoky a navíc přidala i romantické kouzlo, jež ocenili porotci 42,19 bodu.

V následující soutěži „žaček B“ se představila Julča Vozková. Její jízda se divákům líbila, ale přísné hodnocení rozhodčích ji přidělilo až 7. pozici s minimální ztrátou 3 desetin bodu na bronzovou Claru Garcia ze Španělska. Vrcholem večera pro fanoušky z naší školy byla kategorie „žačky A“, ve které se představily Kristina Srdínková a Karolína Smolová. Kristina předvedla uvolněnou veselou jízdu, kterou pobavila diváky i porotu. Technická stránka však byla horší a naši žákyni zařadili porotci do druhé desítky závodnic. Karolína se prezentovala technicky vybroušenou a dynamickou jízdou, předvedla jisté skoky a vyspělý pohyb na ledu. Výsledkem byl drtivý náskok na soupeřky.  Kája zvítězila se ziskem 53,48  bodu s náskokem 13 bodů na druhou v pořadí.

Krasobruslařský soutěžní den proběhl velice úspěšně nejen z pohledu naší školy. Liberecký klub BK Variace sklidil uznání za perfektní a profesionální organizaci soutěže. A navíc liberečtí krasobruslaři získali 4 zlaté a jednu stříbrnou medaili. Gratulujeme krasobruslařskému oddílu k úspěchům v soutěži a děkujeme našim žákyním a jejich trenérům za vynikající reprezentaci školy a našeho města.

Radek Hanuš, ředitel školy