Aktuality - Postup výběru 8. a 9.tříd do kvalifikace

Postup výběru 8. a 9.tříd do kvalifikace

15. 12. 2018

Letos, jako již tradičně, začaly florbalové boje velmi brzy. Již koncem října jsme sehráli školní kolo, které pro nás bylo pouhým vstupem do nové sezony. Zápasy jsme odehráli se ctí a soupeře vyprovodili s celkovým skóre 35:1.

Dalším v pořadí bylo semifinále okresu. Jelikož postupovaly dvě školy, byla šance na postup o něco větší. Bohužel jsme však dostali velmi těžké soupeře. Prvním v pořadí byla ZŠ Vrchlického, kterou jsme ještě porazili celkem v poklidu 6:2. Následující soupeř už tak snadný nebyl. Houževnatá a běhavá ZŠ Barvířská dlouho vzdorovala a do posledních minut jsme se báli o výsledek. Vyhráli jsme 2:1 a čekal nás poslední tradiční soupeř z florbalové školy ZŠ Ještědská. Zápas jsme nakonec zvládli, ale rovněž jen o gól – 3:2. Postoupili jsme tak do okresního finále.

V okresním finále jsme v prvním zápase jen remizovali se ZŠ Husova, když vyrovnávací gól přišel 40 vteřin před koncem utkání. Ze zápasu jsme se poučili a dalšího soupeře (ZŠ Lesní) jsme porazili 6:1. Poslední zápas jsme sehráli o postup opět se ZŠ Ještědská, která postoupila z okresního semifinále z druhého místa. Tentokrát jsme vyhráli 6:1 a postup byl v kapse.

Na krajské finále přijely školy z Jablonce n/N., České Lípy, Turnova a samozřejmě Liberce.

První zápas jsme hráli letos již po třetí se ZŠ Ještědská, která se na kraj nominovala jako pořádající škola. Protože věděli, že s námi letos prohráli už dvakrát, zkusili hrát ze zadu a hru co nejvíce zdržovat. V poločase svítilo na ukazateli skóre 0:0. Trochu jsme znervózněli, ale stále jsme měli herní převahu. Naštěstí se nám hned v úvodu druhého dějství podařilo vsítit branku a Ještědská musela otevřít hru. To nám hrálo do karet a z vítězství 2:0 jsme měli radost. Následovalo utkání s Českou Lípou, které jsme týmovou hrou a díky skvělým nahrávkám Filipa Kříže vyhráli 5:1. Dalším v pořadí byla základní škola z Turnova. Měl to být papírově snadnější soupeř, přesto utkání neprobíhalo snadno. Většinu gólů jsme trefili až ve druhém poločase a vítězství 4:0 nám dávalo šanci postoupit do kvalifikace na republikové finále. To nám nakonec spadlo do klína díky výsledkům zápasů odehraných před naším soubojem. Přesto jsme utkání s Jabloncem ovládli 5:0 a zaslouženě postoupili na kvalifikaci. Ta se bude hrát tentokrát v Liberci v hale míčových sportů ve Sport parku Liberec. Na klíčové zápasy o republikové finále tedy zůstáváme doma a tímto vás srdečněme zveme k podpoře našich chlapců.