Aktuality - Sobotní výlet do Babiččina Údolí

Sobotní výlet do Babiččina Údolí

15. 12. 2018

V sobotu 8.prosince jsme odhodili prachovky, vysavače a plechy s vánočním cukrovím, zamávali jsme neumytým oknům a hromadám prádla, nákup dárků jsme nechali na Ježíškovi a odjeli si užít druhou adventní sobotu do Babiččina Údolí. V autobuse nezbylo jediné volné místečko, jelo nás 59 !!

V 9 hodin ráno nás v autobuse přivítal velice milý pan řidič a už za Jeřmanicemi jsme si všichni vychutnávali občerstvení, které pro všechny připravily paní učitelka Kamila a mamka Jana. Na obchvatu Jičína jsme si udělali na čerpací stanici občerstvovací zastávku a za další hodinku jsme byli v Ratibořicích. Společně jsme navštívili Rudrův mlýn, kde jsme se při hudebně-tanečním vystoupení seznámili s adventními zvyky v selském prostředí. Bylo to krásné a dojemné a všem se to moc líbilo. Další 3 hodiny jsme strávili prohlídkou celého Babiččina Údolí. Vyfotili jsme se u pomníku Babičky s dětmi, svezli se na poníkovi, zavítali jsme do Starého Bělidla a prohlédli si expozici s lidovým nábytkem a předměty denní potřeby z vyprávění spisovatelky Boženy Němcové. Navštívili jsme trhy na Mandlu, nakoupili dárečky a stihli jsme se i posilnit něčím dobrým k snědku, svařáčkem a dětským punčem. Objevili jsme i hospůdku s vepřovými hody, kde jsme se postupně všichni sešli a odtud jsme se přesunuli na prohlídku zámku s průvodci v dobových kostýmech. A ta byla opravdu úchvatná. Překrásná výzdoba, milí lidé a spousta nových poznatků o době dávno minulé. 

Cesta zpět do Liberce utekla rychle, vyprávěli jsme si o tom, co se komu líbilo nejvíc a všichni jsme se rozloučili před školou a vydali domů po 19 hodině. Velké díky všem rodičům za jejich účast, pomoc a dobrou náladu po celý den! Byli jste všichni naprosto úžasní !! A rovněž díky panu řidiči autobusu, který nás bezpečně odvezl tam i zpět a ještě dětem zajistil velkou zábavu v podobě troubení od kruháku až ke škole !!

Byl to opravdu krásně prožitý den ve společnosti prima dětí, rodičů a kolegyň !!

za všechny zúčastněné Vlaďka Vozková

 

Více informací naleznete zde

Seznam aktualit

Základní škola Liberec
U školy 222/6
„Sportem ke zdraví, školou k vědění a poznání”