Aktuality - Hravá laboratoř Sherlocka Holmese

Hravá laboratoř Sherlocka Holmese

10. 12. 2018

Ve čtvrtek 22. listopadu se skupina žáků ze školní družiny vydala po stopách zločinu a vyzkoušela si práci opravdových kriminalistů na workshopu v iQPARKU. Na šesti stanovištích jsme se naučili spousty nových zajímavých věcí.

Seznámili jsme se s daktyloskopií a vyrobili si na památku vlastní daktyloskopické otisky, na stanovišti s chromatografií jsme poznávali, z čeho se skládají barvy. Na další zastávce nám paní lektorka vysvětlila, co je to termokamera a k čemu ji můžeme využít. Už víme, co je to balistika a stereolupa. Také jsme zkoumali ochranné prvky, které jsou viditelné pod ultrafialovým zářením. Na závěr naší návštěvy jsme se učili luštit zašifrovaný text. Do družiny se odpoledne vrátila skupina zkušených a nadšených detektivů.

Ps: Pro velký zájem dětí jsme akci zopakovali ve čtvrtek 6. prosince. Výběr dětí z 2.A (většinou sportovců) si užil detektivní práci s takovým zápalem, že si kluci odnesli velkou pochvalu lektorů.

vychovatelky Iva a Vlaďka