Aktuality - Školní družina navštívila knihovnu

Školní družina navštívila knihovnu

9. 12. 2018

Dnešní děti většinou raději vysedávají u televizní obrazovky a u počítače, než aby zapojily fantazii a nechaly se unášet dějem nějaké pěkné knížky. Zkusme probudit jejich zvědavost a touhu dozvědět se...proto „hurá do knihovny“.

Ve středu 28. listopadu se někteří žáci školní družiny vydali na exkurzi do Krajské vědecké knihovny. V knihovně na nás čekala a srdečně nás přivítala paní Kateřina Vítková, vedoucí oddělení pro děti a mládež. Usadili jsme se ve studovně a začínali jsme vědomostním testem, kdy děti doplňovaly postavy do některých knížek, přiřazovaly k sobě dvojice postaviček …

Potom se formou besedy děti seznamovaly s různými literárními žánry, jaký je rozdíl mezi knihovnou a knihkupectvím, co vše si mohou v knihovně kromě knih vypůjčit, jak se mohou do knihovny přihlásit, jaký je celoroční poplatek, výpůjční doba, jak s knihou zacházet, aby sloužila co nejvíce čtenářům ….. Zahrály si i na spisovatele, aby věděly, jak knihy v knihovně vyhledat. A nakonec si samy vyzkoušely nějaké knihy najít, prohlédnout si je a opět je vrátit na správné místo.

Návštěva knihovny se všem líbila, děti si odnášely domů i přihlášky a mnohé budou chtít poprosit rodiče, aby je do knihovny přihlásili.

vychovatelka R. Odvárková

Více informací naleznete zde

Seznam aktualit

Základní škola Liberec
U školy 222/6
„Sportem ke zdraví, školou k vědění a poznání”