Aktuality - Sněhurka na ledě

Sněhurka na ledě

18. 11. 2018

Sněhurka na ledě aneb v zemi zdejší muzikál nejkrásnější

Za devatero horami a devatero zamrzlými řekami si kdysi dávno začali lidé vyprávět o dívce s pletí bílou jako sníh. Jmenovala se Sněhurka. Příběh je možná zcela smyšlený, ale možná se to také stalo. Dnes už to nikdo neví. Jisté ale je, že se Sněhurka kouzlem vyprávění dostala k dětem po celém světě po mnohé generace až dodnes. Příběh o Sněhurce ušel dlouhou cestu od klasického zpracování bratří Grimmů přes broadwayská divadelní jeviště až k Oscarem oceněnému celovečernímu animovanému filmu Walta Disneyho. Bylo tak jen otázkou času,kdy Sněhurka zatančí na ledě.

A v sobotu 17.listopadu 2018 zatančila v liberecké Home Credit Aréně !!

To jsme si nemohli nechat ujít. A jak víme,ve větší tlupě je větší bavendo jak pro děti,tak pro dospělé,takže jsme vyrazili společně. V celkem početné skupině 34 dětí,rodičů a vychovatelek jsme se všichni sešli před budovou školy a vydali se do arény užít si prima sobotní podvečer. Se zatajeným dechem jsme sledovali,jak zlá královna kuje své plány a Sněhurka sní o lásce a svém princi. Show provázela živá hudba, dech beroucí vzdušné akrobatické prvky i světelné efekty na světové úrovni. Celá aréna burácela nadšením, když na led vyjeli trpaslíci v dresech Bílých tygrů! Na ostrých nožích se nám v hlavní roli představil Tomáš Verner, mistr Evropy v krasobruslení z roku 2008 jako princ, Ivana Buzková, vícenásobná mistryně ČR v roli Sněhurky a mnoho dalších skvělých krasobruslařů, oceněných medailemi. Své hlasy hlavním postavám propůjčili Dara Rolins a David Gránský, role vypravěčky se ujala Tereza Kostková a spoluautorem hudby byl Vašo Patejdl ze skupiny Elán. Během přestávky jsme si udělali společné fotky na památku a utratili všechny penízky od rodičů za občerstvení, upomínkové předměty a nutná blikátka !

Po zaznění posledního tónu muzikálu jsme se všichni dali do bouřlivého potlesku. Před školou jsme se rozešli do svých domovů vstřebávat tu spoustu neuvěřitelně krásných dojmů a povyprávět rodičům o tom,co jsme právě prožili.

A že to tedy byl zážitek !!!!! Pravý balzám na duši dětskou i dospěláckou a věřím tomu,že se nám všem dnes bude zdát o Sněhurce,jak tančí v objetí krásného prince !!

Na závěr pár čísel:

68 krasobruslařů a akrobatů účinkuje v muzikálu

107 kostýmů lze v průběhu představení zhlédnout na ledové ploše

214 centimetrů měří se svými unikátními vysokými bruslemi představitel Prófy

122 centimetrů měří nejmenší účastnice muzikálu v roli květinky a hvězdičky

za všechny děti,rodiče a vychovatelky Vlaďka V.

Více informací naleznete zde

Seznam aktualit

Základní škola Liberec
U školy 222/6
„Sportem ke zdraví, školou k vědění a poznání”