Aktuality - Výlet čtvrťáků do Prahy

Výlet čtvrťáků do Prahy

18. 11. 2018

Ve středu 7. listopadu žáci 4. A a 4. B vyrazili na exkurzi do Prahy. Jejím cílem byl Vyšehrad a návštěva České televize.

Na Vyšehradě jsme nejdříve navštívili kasematy a v prostoru zvaném Gorlice jsme obdivovali originály barokních soch z Karlova mostu. Poté se nás ujala paní průvodkyně, která nám na Vyšehradském hřbitově ukázala náhrobky významných osobností a známý Slavín. Nenechali jsme si ujít ani místo, odkud podle pověsti skočil Šemík se svým pánem Horymírem do Vltavy. Svou mohutností nás ohromila i bazilika svatého Petra a Pavla, prohlédli jsme si také nejstarší rotundu v Praze - rotundu sv. Martina. Na víc už čas nezbyl, neboť jsme spěchali na Kavčí hory, kde nás čekala prohlídka České televize.

Velmi milí průvodci nás seznámili s fungováním tohoto mediálního impéria. Prohlédli jsme si některá studia, dokonce jsme si vyzkoušeli práci moderátorů a kameramanů. Mohli jsme si obléci i některé kostýmy. Součástí prohlídky byla též zajímavá interaktivní výstava k probíhající soutěži StarDance. Škoda, že čas velmi rychle utekl a my museli vyrazit nazpět k domovu. Ale odváželi jsme si mnoho krásných zážitků.

Světlana Sedláková, třídní učitelka 4.A

Více informací naleznete zde

Seznam aktualit

Základní škola Liberec
U školy 222/6
„Sportem ke zdraví, školou k vědění a poznání”