Aktuality - Halloween ve školní družině

Halloween ve školní družině

18. 11. 2018

Keltský svátek HALLOWEEN se letos výrazně projevil i ve školní družině:

Ve středu 1.11. se konal průvod halloweenských masek prvních a druhých tříd na oběd a zpět na malou budovu. Sešli jsme se v tělocvičně a navzájem se představili. Každý měl za úkol vymyslet si strašidelné jméno. Po představení všech strašidýlek jsme začali tančit a také soutěžit...například tanec s balónkem na čele. Na konci našeho strašidelného odpoledne nás čekala sladká odměna. Všichni jsme si odpoledne hezky užili. Těšíme se na příště.

Vychovatelky Jitka a Radka


Ve čtvrtek 31.10. 2018 4. a 5. oddělení školní družiny oslavilo den Halloweenu. Pověděli jsme si o zvycích a původu tohoto svátku. Nechyběly různé zajímavosti.

V anglicky mluvících zemích se v tento den děti vydávají na koledu a odnášejí si nejrůznější dobroty.  I naše děti se rozdělily do skupinek a připravily si různá vystoupení (tanečky, písničky, vtipy, hádanky, sportovní dovednosti) a "šly na koledu." Všichni přítomní na začátku slavnosti ochutnali elixír pro štěstí, zdraví a na pohodu. Následovala ochutnávka elixíru síly a šikovnosti. Zajistili jsme si tím pěkné známky, hodné paní učitelky a pány učitele. Také pevné zdraví, velkou dávku štěstí a pevná přátelství. Zkusili jsme své štěstí u tematicky zaměřené křížovky. Bylo to opravdu vydařené odpoledne, jen ten čas utekl příliš rychle. Všem dětem určitě patří velké poděkování. 

Za kolektiv 4. a 5.oddělení vychovatelka Martina


Více informací naleznete zde

Seznam aktualit

Základní škola Liberec
U školy 222/6
„Sportem ke zdraví, školou k vědění a poznání”