Aktuality - Halloween 2018

Halloween 2018

10. 11. 2018

Byl to náš každoroční strašidelný a kouzelný večer. Na letošní Halloween party se těšili hlavně žáci 3., 4. a 5. tříd. Připomněli jsme si tento starý americký zvyk. Téměř každý si připravil svou masku, vydlabal a vyzdobil svou dýni. Mnohé maminky a babičky napekly nejchutnější mňamky. S očekáváním pěkného večera jsme se sešli v předem vyzdobené tělocvičně.

Barevné rekvizity, oslňující světlo a podmanivá hudba byly předzvěstí vystoupení opravdového kouzelníka. Kouzelník předváděl obdivuhodná kouzla a triky. Všichni jsme byli ohromeni, jak je možné tak rychle a snadno trik provést. Asi v tom byla nějaká kouzla nebo snad jen velmi šikovné ruce pana kouzelníka? S údivem a otevřenými ústy jsme obdivovali triky s kruhy, uzlíky, fáborky či s vodou. Nechyběla ani kouzelnická hůlka a kouzelnická zaříkávání se zvonky. Všichni by chtěli umět kouzlit a také pomáhat panu kouzelníkovi. Podařilo se to ale pouze jedné princezně. Tak snad někdy příště. Celé kouzlení jsme si pěkně užili.

Žáci 9. A připravili pro duchy a strašidla kouzelné kolečko stanovišť. Do hry se zapojily všechny třídní kolektivy s hlavními čaroději, tj. třídními učiteli a poměřili svou dovednost, zručnost a odvahu. Zaujalo nás i napínavé soupeření tříd a přenášení míčků na polévkové lžíci. Po velkém zápolení zvítězili ti nejlepší a po zásluze byli odměněni. Nechyběl ani čarodějnický rej všech masek nebo taneční rozcvička s děvčaty z 9. třídy. To byly ale tanečnice!

Před koncem večera nás svým odvážným a perfektně nacvičeným vystoupením překvapila skupina děvčat gymnastek. A během závěrečného diska jsme si vesele i rozpustile zatančili a zazpívali. Po sportovních výkonech byla strašidla vyhladovělá, a s radostí se vrhla na výborných gulášek, který nám ve školní jídelně připravily naše strašidelné paní kuchařky. Moc děkujeme.

Na stezku odvahy se těšil každý nebojsa. Strašidelná cesta temným podzemím školy rychle odhalila, jak statečná srdíčka bijí pod maskami. Projít až nakonec cesty k pokladu hlídaného školním duchem se nepodařilo úplně všem, ale jen vstoupit do říše duchů vyžadovalo velkou odvahu. V deset hodin odbila večerka. Ne každému se podařilo hned usnout, povídali jsme si o našich zážitcích, a jak jsme si to dnes užili.

Ráno nás povzbudil teplý čaj s loupáčkem nebo rohlíkem a také páteční výuka (Uff !).

V průběhu večera byly vyhlašovány tradiční prestižní ceny:

Nejkrásnější maska: 1. místo - Sam Zeman (5. A)

2. místo – Michal Kanca (5. B)

3. místo – Kamila Kmínková (4. B)

A.      Nejhezčí dýně: 1. místo – Štěpán Tomka (4. B)

B.                                   2. místo – Vojta Bak (3.B)

C.                                   3. místo – Matěj Novotný (4. A)

Halloweenská mňamka 1. místo – Hana Buriánová (4. A)

2. místo – Sam Zeman (5. A)

3. místo – Bednářovi (4. A)

Děkujeme žákům, rodičům, učitelům a všem, kteří pomáhali naši tradiční úžasnou akci připravit

za organizátory Halloweenu Libuše Hájková