Aktuality - Dopisujeme si s žáky z jiné školy

Dopisujeme si s žáky z jiné školy

3. 11. 2018

Pravděpodobně si mnozí z nás ještě dnes vybaví výměnnou korespondenci s přáteli, která byla mnohdy součástí výuky. Některým přinesla dlouholetá přátelství, která trvají dodnes. I přes dnešní elektronickou komunikaci se třída  4.B rozhodla oživit výuku českého jazyka právě dopisováním klasickou formou, tedy dopisy. Dopisování probíhá s kamarády z městečka Rovenska pod Troskami, které leží mezi městy Turnov a Jičín a jeho ZŠ skýtá cca 360 žáků z obou budov. Dopisujeme si s žáky staršími.

Dopisování s dětmi z jiné školy je nejenom vhodnou formou k procvičení pravopisu a gramatiky, ale také   výjimečným  způsobem, jak se v dnešní době seznámit s lidmi jinak, než přes sociální sítě. Na nové dopisy se budeme těšit v dohledné době a doufáme, že  se dopisování klasickou formou vrátí mezi populární prostředky k navázání komunikace.

Třídní učitelka Mgr. Martina Plodková

Třída IV.B