Aktuality - Výlet 6.B s exkurzí na Ještědu

Výlet 6.B s exkurzí na Ještědu

3. 11. 2018

Chtěli jsme se trochu lépe poznat a popovídat si někde jinde než ve škole. A to se nám snad podařilo. Ráno 21. září jsme se setkali na konečné tramvaje v Horním Hanychově. Pěšky jsme došli k dolní stanici lanové dráhy, kde na nás už čekal pan přednosta lanové dráhy. Ten se nás hned ujal a podrobně nás seznámil s funkcemi a obsluhou lanovky v dolní i horní stanici. Ten den jsme byli prvními cestujícími po zkušební jízdě – kabinka byla jenom naše.

    Nahoře na Ještědu nás čekal krásný výhled na Jizerské hory a naše město Liberec. Každý si udělal nějakou tu fotečku. Dokonce jsme měli to štěstí, že se nám věnoval ředitel hotelu Ještěd. Seznámil nás s historií a dokonce nás zavedl do jednoho z hotelových pokojů. To se nám ale hodně líbilo!

Po malé svačince jsme se vydali pěšky zpět přes Pláně pod Ještědem. Na Pláních se většina žáků zapojila do pohybové hry s tajenkou, někteří si zde dopřáli svačinku nebo oběd. Užili jsme si krásného prostředí dětského hřiště a podzimní přírody. Cesta dolů byla plná kamení a listí. Trochu nám to klouzalo, ale dorazili jsme všichni v pořádku – unaveni, ale spokojeni. A naše třídní učitelka už ví, že jsme živá, veselá a upovídaná třída.

6.B a třídní učitelka L.Hájková

Více informací naleznete zde

Seznam aktualit

Základní škola Liberec
U školy 222/6
„Sportem ke zdraví, školou k vědění a poznání”