Aktuality - Mapy kolem nás 2018

Mapy kolem nás 2018

21. 10. 2018

Na začátku letošního roku jsme opět navštívili s osmými ročníky geografickou akci s názvem „Mapy kolem nás“. Žáci měli možnost se seznámit s moderními technologiemi, které se používají v geografických oborech. Zajímavé bylo vytváření mapových podkladů armádou nebo zpracování map herními vývojáři, kteří na jejich základu umí vytvořit herní simulaci. Žáci měli jedinečnou příležitost proletět se helikoptérou či stíhačkou okolo Ještědu a zkusit si navigaci. Hra nezaujala jen chlapce, ale rovněž dívky. Dále na nás čekalo 3D snímání našich postav, s možností vytisknutí na 3D tiskárně. Akcí pro žáky bylo připraveno opravdu spoustu, takže jen ve zkratce připomenu některé další. Zeměpisná desková hra Démoni, pachová mapa světa, rozpoznávání hlasů ptáků a v neposlední řadě oblíbená „únikovka“. Tato akce, která se koná každoročně, je vhodným doplňkem výuky zeměpisu na naší škole a ukázka praktického využití. Společně se těšíme na další ročník.

Daniel Kadlečík, učitel zeměpisu